"tekstilde Biyobozunur Ve Biyoesaslı Hammadde Alternatifleri"


Sayın Yetkili,
 
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Teksmer A.Ş. tarafından, 26.05.2022 Perşembe günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Tekstilde Biyobozunur ve Biyoesaslı Hammadde Alternatifleri" başlıklı online eğitim düzenlenecektir.
Söz konusu eğitim, Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan ve Tekstil Mühendisi Dr. Figen Selli tarafından verilecektir.
Eğitime katılım ücretsizdir.
 
Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.
Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.
 
 
Eğitim Kapsamı:
 
Eğitim; biyobozunur ve biyoesaslı polimerlerin tanımı sınıflandırılması ve tekstil sektöründeki uygulamaları ile ilgili konuları içermektedir.
Eğitim, “Tekstilde Biyobozunur ve Biyoesaslı Hammadde Alternatifleri” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanları ve yöneticileri için düzenlenecektir.
 
Eğitim Programı:
13.30-14.45: Biyo-esaslı polimerler ve tekstil sektöründeki uygulamaları (Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan)
14.45- 15.00: Ara
15.00-16.15: Sentetik biyobozunur polimerler ve tekstil sektöründeki uygulamaları (Tekstil Mühendisi Dr. Figen Selli)
16.15-16.30: Soru-Cevap
 
Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan  Kimdir?
Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan 1998 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun oldu, yüksek lisans ve doktora eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı. 1999 yılında araştırma görevlisi olarak göreve başladığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde 2019 yılında profesör kadrosuna atandı. Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan halen bu bölümde Bölüm Başkanı görevini sürdürmektedir. Tekstil hammaddeleri alanında uluslararası ve ulusal birçok yayın ve projesi olan, Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan aynı zamanda TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası yayını olan Tekstil ve Mühendis dergisinin editörlük görevini de yürütmektedir. Prof. Dr. Ümit Halis Erdoğan Ulusal Pamuk Konseyi ve Uluslararası Geosentetikler Derneği Türkiye Şubesi üyesidir. 
 
Tekstil Mühendisi Dr. Figen Selli  Kimdir?
2006 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Teknoloji opsiyonundan mezun oldu. 2020 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde doktora eğitimini tamamladı. Doktora tez çalışması sentetik biyobozunur ham maddelerden tekstil malzemesi üretimi üzerinedir. Doktora çalışmalarının bir bölümünü 2017 yılında hak kazandığı TÜBİTAK 2214A programı desteği ile EMPA St.Gallen İsviçre araştırma merkezinde tamamlamış, 2015-2020 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde TÜBİTAK projelerinde görev almıştır. 2021 Kasım ayından itibaren Eskişehir Teknik Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezinde TÜBİTAK 2218 programı kapsamında doktora sonrası araştırmacı olarak biyobozunur polimerlerden medikal tekstil uygulamaları üzerine çalışmaktadır

Haber Resimleri