"güncel Gelişmeler Çerçevesinde Hazır Giyim Üretim Teknolojilerine Genel Bir Bakış" Eğitimi


Sayın Yetkili,
 
Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) ve Teksmer A.Ş. tarafından, 14.04.2022 Perşembe günü, 13.30 – 16.30 saatleri arasında Zoom üzerinden "Güncel Gelişmeler Çerçevesinde Hazır Giyim Üretim Teknolojilerine Genel Bir Bakış" başlıklı online eğitim düzenlenecektir.
Söz konusu eğitim, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Tekstil Teknolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Kayacan tarafından verilecektir.
Eğitime katılım ücretsizdir.
Katılım kaydınıza istinaden, etkinlik öncesinde e-posta adresinize ve cep telefonu numaranıza online eğitime katılabileceğiniz zoom bağlantısı iletilecektir.
 
Eğitime ilişkin duyuru ve doküman paylaşımlarını sorunsuz olarak alabilmek için üyelik bilgileriniz altında yer alan e-posta ve cep telefonu bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz.
 
Eğitim Kapsamı:
Eğitim içeriği hazırgiyim/konfeksiyon alanında çalışmakta olan ancak teknik/akademik eğitim almamış personele yöneliktir. Eğitim; hazır giyim üretim zincirinde kullanılmakta olan teknolojilere yönelik bilgi sahibi olmak isteyen tüm sektör çalışanlarına, teknik personel ve sorumlulara yönelik olarak düzenlenecektir. Eğitim içeriği kumaş kontrol, serim, kesim, dikim olmak üzere konfeksiyon üretiminin temel aşamalarını kapsamaktadır. Üretim süreçlerindeki temel teknolojilerin tanıtımı, kullanılan terminoloji, temel mekanizmalar ve otomasyon sistemlerine yönelik bilgilendirme yapılması amaçlanmaktadır. 
Eğitim, “Güncel Gelişmeler Çerçevesinde Hazır Giyim Üretim Teknolojilerine Genel Bir Bakış” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen, hazır giyim sektöründe görev yapan tüm sektör çalışanları, teknik personel ve sorumluları için düzenlenecektir.
 
Eğitim İçeriği:
Bu eğitimde aktarılacak başlıklarımız şöyle olacaktır;
Hazır giyim üretimine yönelik kumaş kontrol teknolojileri ve uygulanan kontrol sistemleri
Serim teknolojileri ve serim teknikleri, Kesimhane sistemleri, kesimhanelerde kullanılan her seviyedeki kesimhane ekipmanları
Dikim teknolojileri, dikiş tipleri, dikiş oluşum mekanizmaları ve dikiş oluşumunda görev yapan makine elemanları
Dikiş makinalarında otomasyon sistemleri
Overlok, recme, vb. zincir dikiş makinalarına yönelik temel bilgilendirme
Soru-Cevap
 
Doç. Dr. Ozan Kayacan  Kimdir?
1998 yılında Ege Üniv. Tekstil Müh. Böl. Konfeksiyon opsiyonundan mezun oldu. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniv. Tekstil Müh. Böl. ‘de akademik kariyerine başladı. Yüksek lisans ve doktora eğitiminin ardından 2010 yılında Yrd. Doç. Olarak öğretim üyeliğine atandı. 2017 yılında Doçent ünvanı aldı. Halen Dokuz Eylül Üniv. Tekstil Müh. Böl.’de bölüm başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Hazırgiyim ve konfeksiyon alanında lisans ve lisansüstü seviyelerde ders vermekte, tez danışmanlığı yapmakta, sanayi ve akademiye yönelik projelerde araştırmacı, danışman, hakem, izleyici, panelist gibi görevleri yürütmektedir.  

Haber Resimleri