Haberler

TEKNİK TEKSTİLLERİN GELECEĞİ TEKSMER LANSMANI YAPILDI

25 Ekim 2015

Türkiye'nin ihracatta ve istihdamda lokomotif sektörlerinden tekstil sektörü gelişen ve değişen dünya koşullarında Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına hız verdi. Koruyucu ve medikal teknik tekstil  ürünleri alanında çalışmalar yapacak olan Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER)'nin lansman toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir Wyndham Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, “Toplam 4.7 milyon liraya kurduğumuz merkeze, İZKA Güdümlü Proje olarak destek verdi. Dokuz Eylül Üniversitesi de bina tahsis etti. Artık yurtdışında yapılmak zorunda olan çeşitli testler ve üretimler ülkemizde yapılabilecek” dedi.    

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından 2002 yılından bu yana düzenlenmekte olan VI. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi’nde Türkiye’nin tekstil alanındaki yüz akı olarak nitelendirilen laboratuvarı da tanıtıldı. Tanıtım toplantısı ve kongre açılış törenine İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Murat Yılmazçoban, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler, DEÜ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özgören ile akademisyen ve işadamları katıldı.

ITMA MILANO 2015 - ULUSLARARASI TEKSTİL VE KONFEKSİYON MAKİNELERİ FUARINDAYIZ...

09 Ekim 2015

Tekstil ve hazır giyim piyasasına öncülük eden, dünyanın en köklü tekstil ve konfeksiyon makinaları fuarı ITMA 2015 ; 12-19 Kasım 2015 tarihlerinde İtalya'nın Milano şehrinde düzenlecek. Teksmer olarak; 16-19 Kasım tarihlerinde ITMA 2015 fuarında olacağız. 

TEKNİK TEKSTİLLER ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ LANSMANI

09 Ekim 2015

Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin ilk tanıtım etkinliği; İzmir Winydham Otel'de düzenlenecek olan VI. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi'nde 14 Ekim Çarşamba günü 10.30 – 12.00 saatleri arasındaki açılış töreni kısmında gerçekleştirilecek olup, program aşağıda sunulmaktadır.

ITTC2015 AÇILIŞ TÖRENİ ve TEKNİK TEKSTİLLER ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ LANSMANI

10.30 – 12.00 Kongre Açılışı ve Lansman Konuşmaları
Prof. Dr. Merih SARIIŞIK
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Sabri ÜNLÜTÜRK
Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve TEKSMER Yürütme Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü

Aziz KOCAOĞLU
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Mustafa TOPRAK
İzmir Valisi

ITTC 2015 Plaket Töreni

12.00 – 13.30 Öğle Yemeği