Haberler

TÜBİTAK 1501 Sanayi Ar-Ge Destekleme Programı ve TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İşbirliği Destek Programı Bilgilendirme Semineri

20 Ocak 2016

22 Ocak 2016 Cuma günü 09.30 - 12.30 saatleri arasında, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında TÜBİTAK 1501 Sanayi Ar-Ge Destekleme Programı ve TÜBİTAK 1505 Üniversite Sanayi İşbirliği Destek Programı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Söz konusu toplantıya katılım ücretsiz olup başvurular aşağıda yer alan bağlantı aracılığı ile online olarak alınmaktadır.

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/TUBITAK_22012016/seminer.asp

 

KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri

06 Ocak 2016

11.01.2016 Pazartesi günü Ege İhracatçı Birlikleri konferans salonunda KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilecektir. Güncel KOSGEB destek programları hakkında ayrıntılı bilgilendirme KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü Müdürü Dr. Özgür Armaneri’nin sunumlarıyla gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seminer, konuyla ilgili tüm katılımcılara açıktır.

 Kayıt için ;

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/KOSGEB_Destekleri_11012016/seminer.asp

ITMA 2015 FUARINDAN İZLENİMLER

14 Aralık 2015

Dört yılda bir 9 Avrupa Ülkesi’nden birinde düzenlenen ITMA fuarı; bu yıl İtalya’nın Milano Kentinde düzenlendi. Alanında dünyanın en büyük ihtisas fuarlarından birisi olan ‘ITMA 2015 Fuarı 12-19 Kasım 2015 tarihleri arasında 1.500’den fazla firma ve 100.000’e yakın ziyaretçinin katılımıyla Milano’da Fiera Milano Rho fuar alanında gerçekleşti.

Tekstil – Konfeksiyon – Kimya ve İplik Bölümlerinden oluşan ITMA 2015 fuarı tekstil teknolojisindeki gelişmeleri yine gözler önüne sermiştir. Eğirme, örme, boyama, baskı, terbiye, dokuma ve nonwoven dâhil olmak üzere toplam 19 sektördeki en son teknolojilerin görüldüğü Tekstil ve Konfeksiyon Makinaları Fuarı’nda “Sürdürülebilir Yenilikler”, “Eğitim&Araştırma” odaklı platformların yer aldığı görülmüş, konferans ve çalıştaylar düzenlenmiştir.

İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin destekleriyle yürütülmekte olan ‘Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi’ projesi kapsamında;Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER) ITMA'yı ziyaret etti.

Firmaların yanı sıra, farklı ülkelerden  dünyaca tanınmış 39 Araştırma Eğitim Kurumu tekstil endüstrisi için yeni teknolojileri ve yenilikçi araştırma yeteneklerini ziyaretçilere sunmuşlardır.

”Sürdürülebilir İnovasyon Sanatına Hakim Ol” sloganı ile fuarda en çok vurgulanan tema “Sürdürülebilir İnovasyon” olmuş, günümüzün trendlerine uygun olarak sürdürülebilirliğin sağlanması için gerekli yeniliklere ışık tutmuştur.  

kaynak: ITMA fuar resmi web sitesi (www.itma.com)

İTKİB ITA AR-GE KORUYUCU FONSİYONEL TEKSTİLLER EĞİTİMİ

14 Aralık 2015

İTKİB'e bağlı ITA ARGE bünyesinde teknik tekstiller, temiz üretim gibi önemli konularda bir dizi eğitim organize edimiştir. 3 Aralık 2015 tarihinde Koruyucu Fonksiyonel Tekstiller konusunda gerçekleştirilen eğitime ilgi oldukça yoğun olmuştur.

Başlıca konu başlıklarından olan, Yanmazlık ve güç tutuşurluk üzerine Marmara Üniversitesinden Sayın Prof. Dr. Mehmet Akalın, elektromanyetik kalkanlama üzerine  Marmara Üniversitesinden Sayın Prof. Dr. İsmai Usta, Balistik kumaşlar üzerine Erciyes Ünversitesinden Sayın Prof. Dr. Abdülkadir Bilişik, UV Koruyucu Tekstil malzemelerinin geliştirilmesi üzerine Ege Üniversitesinden Sayın Prof. Dr. Perrin Akçakoca, Biyomimetik ve biyo-esinli tekstiller üzerine Süleyman Demirel Üniversitesinden Sayın Dr. Çağlar Sivri sunumlar eşliğinde katılımcılara konular hakkında bilgi vermişlerdir.