Etkinlikler

Akar Tekstil - TÜBİTAK 1505 Programı Proje Yazma Eğitimi

04 Ekim 2017

İzmir'de Çiğli A.O.S.B.'de bulunan Akar Tekstil Firması'nda; Ar-Ge Merkezi çalışanları için '2. Proje Yazma Eğitimi' gerçekleştirildi.

Akar Tekstil A.Ş. - TÜBİTAK 1501 Proje Yazma Eğitimi

18 Eylül 2017

İzmir'de Çiğli A.O.S.B.'de bulunan Akar Tekstil Firması'nda; Ar-Ge Merkezi çalışanları için 'Proje Yazma Eğitimi' gerçekleştirildi.

 

EĞİTİM // TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi

05 Aralık 2016

TEKSMER tarafından, faaliyet gösteren tüm laboratuvarların ISO/IEC 17025 Standardına göre Kalite Yönetim Sistemi kurma, uygulama, geliştirme ve akreditasyon süreçleri konusunda genel bilgilenmeleri için "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu eğitim TÜRKAK 17025 / Baş Denetçisi Güven Demirkazık’ın anlatımı ile, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında düzenlenmiştir.

Genel bilgilendirme eğitimine katılanların talebi üzerine düzenlenecek olan sertifikalı "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" 2017 Ocak ayı içerisinde düzenlenecektir. 

İlgilenenlerin eğitime katılımlarını bekliyoruz.

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı

11 Ekim 2016

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı, 5-6 Ekim 2016 tarihlerinde Avusturya’nın Dornbirn şehrinde Messe Dornbirn’de gerçekleşmiştir. Tekstil alanında disiplinlerarası araştırmalar için önemli bir platform olan SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı’nda akıllı tekstiller ve lif takviyeli kompozitler başta olmak üzere, tekstil otomasyon, tekstil polimerleri, plastikler, iplikler ve tekstil bitim işlemleri ile ilgili son gelişmeler aktarılmıştır. Saltex’e katılım ile, farklı alanlardaki araştırma disiplinlerinin bu platformda birleşmesi sağlanmış, özellikle teknik tekstiller alanındaki iletişim ağının giderek genişlemesine ve uzman firmaların da katılımı ile yeni projelerin ve çalışmaların geliştirilmesine fırsat oluşturulmuştur.

İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin destekleriyle yürütülmekte olan ‘Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi’ projesi kapsamında;Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER), SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarına katılım sağlamıştır.

Sempozyumun ilk günü, 5 Ekim’de “Akıllı Tekstiller” alanında oturumlar, 6 Ekim’de ise lif takviyeli kompozitler alanında oturumlar düzenlenmiştir.

Gerçekleştirilen 24 ayrı sunum ile dijital inovasyon, medikal alanda akıllı tekstillerin önemi, biyonik yapıların akıllı tekstillerden üretimi, karbon lif takviyeli kompozitler, termoplastik bileşenli kompozit yapılar, otomotiv sektöründe kullanılan tekstil materyallerindeki son gelişmeler gibi konularda önemli bilgiler sunulmuştur.

SALTEKS - Akıllı Tekstiller ve Lif Takviyeli Kompozitler Fuar ve Sempozyumu ile ilgili genel değerlendirme raporunun son haline  yayınlarımız kısmından ulaşabilirsiniz.

Haberler

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I

10 Ekim 2016

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ve Teknik Tekstiller Araştırma & Uygulama Merkezi (TEKSMER) işbirliği ile 27 Eylül 2016 Salı günü "Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I " konulu konferans gerçekleştirildi. 

Bu kapsamda gerçekleştirilen TTSİS seminer tekrarı 20 Ekim 2016 Perşembe günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. Söz konusu eğitime katılım ücretsiz olup, başvuru linki ve eğitim programı aşağıda sunulmaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

Eğitime Başvuru Yapmak İçin Lütfen Aşağıdaki Linki Tıklayınız

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/TeksmerEgitim_20102016/seminer.asp


 

 

Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I

22 Eylül 2016

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ve Teknik Tekstiller Araştırma & Uygulama Merkezi (TEKSMER) işbirliği ile 27 Eylül 2016 Salı günü "Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I " konulu konferans gerçekleştirilecektir.  

Eğitim programı aşağıdaki gibidir;

 10:00 - 12:00    Bir nano kaplama yöntemi olarak Layer by Layer tekniğinin tekstil uygulamaları

                          Yrd. Doç. Dr. Şule Uğur

                          Süleyman Demirel Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

12:00 - 13:30     Öğle Yemeği

13:30 - 15:00     Mikro ve nanokapsülasyon teknolojisinin tekstil uygulamaları

                           Prof. Dr. Merih Sarıışık

                           Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

15:00 - 15:30     Networking

15:30 - 17:00     Mikro ve nanokapsülasyon teknolojisinin tekstil uygulamaları

                          Prof. Dr. Merih Sarıışık

                          Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

 

 

75. FIBER SOCIETY KONFERANSI GENEL DEĞERLENDİRME

28 Temmuz 2016

“The Fiber Society” topluluğu 1941 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde; lifler, lif esaslı ürünler ve lifli materyaller ile ilgili bilimsel bilgi ve çalışmaların ilerlemesi ve gelişmesini teşvik etmek amacı ile bilim adamlarınca kurulmuş olan ve  kar amacı gütmeyen bir dernektir. Topluluk, alanında uzman kimyacılar, fizikçiler, mühendisler ve tasarımcılardan oluşmaktadır.

“The Fiber Society” topluluğu, yılda iki defa bahar ve sonbahar olmak üzere teknik konferanslar düzenlemektedir. Bu bağlamda düzenlenen konferansların 75’inci yılının bahar toplantısı olan ve 25-27.05.2016'da gerçekleştirilen konferans Fransa’nın Mulhouse şehri Haute – Alsace Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir. 

75. Fiber Society Konferansıyla ilgili genel değerlendirme raporunun son haline yayınlarımız kısmından ulaşabilirsiniz.

"Performance Days 2016 Münih - Fonksiyonel Kumaş Fuarı" Genel Değerlendirme Raporu yayınlanmıştır. Rapora Yayınlarımız Bölümü'nden ulaşabilirsiniz.

31 Mayıs 2016