Etkinlikler

KOSGEB "AR-GE, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

25 Aralık 2015

TEKSMER'in kuruluş amacı olan Türkiye'nin geleneksel tekstilden teknik tekstiller alanına geçmesinde, Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi ve üniversite- sanayi işbirliği ile araştırma projelerinin geliştirilmesini sağlamak birinci önceliktir. Bu hedef doğrultusunda gerekli olan nitelikli insan kaynağını oluşturmak üzere, tekstil değer zincirinin tümünde bilgi ve teknoloji üretilmesine katkı sağlayacak eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir.

TEKSMER'in organizasyonunda 17 Aralık 2015 tarihinde Ege İhracatçılar Birliği(EİB) Hizmet binasında gerçekleştirilen "Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı" bilgilendirme toplantısında, İzmir KOSGEB Kuzey Müdürlüğü Müdürü Sayın Dr. Özgür Armaneri, "Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama destek programı"na kimlerin başvurabileceği, başvuru süreci, destek oranları ve şartları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Üniversiteden akademisyenlerin de bulunduğu toplantıya çoğunlukla tekstil, deri ve konfeksiyon firmalarından katılım gerçekleşti. Firmaların KOSGEB destekleri alması noktasında göz önünde bulundurması gereken diğer programlardan da kısaca bahsedildiği toplantının devamı niteliğinde 11 Ocak 2016 tarihinde EİB'de KOSGEB Destek Programlarının tamamı hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. 

TEKSMER Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi Açılış Töreni

09 Ekim 2015

TEKSMER Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi lansmanı 6. Teknik Tekstiller Kongresinin ilk günü olan 14 Ekim 2015 Çarşamba günü 10:30-12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Açılış programına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.ittc2015.com/tr/program

6. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi

08 Ekim 2015

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği tarafından 2002 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi 14-16 EKim 2015 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek. Kongrede teknik tekstiller alanında ulusal ve uluslararası bir çok uzman, akademisyen, üretici ve tüketici bir araya gelecek. Etkinlik İzmir Wyndham Otel'de gerçekleşecek olup, internet üzerinden online kayıt yapılabilecek. Organizasyon süresince akşamları da kokteyl, gala yemeği ve sosyal programlar ile ziyaretçiler arasında iletişim ağları kurulmasına destek verilecek.

6. Uluslarası Teknik Tekstiller Kongresi'nin web sitesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.ittc2015.com/tr/

Haberler

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi

03 Şubat 2017

Teksmer Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü DESUM Binası'nda “Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler II Eğitimi” düzenlenmiştir.

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi

24 Ocak 2017

Teksmer Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında 18.01.2017 tarihinde TTSİS - Türkiye Teksti Sanayi İşverenler Sendikası Kurumu’nda  “Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler II Eğitimi” düzenlenmiştir. TTSİS üyesi tüm firmalara gönderilen davet sonucunda, kurum eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Bu doğrultuda, Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, TEKSMER’in Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü DESUM Binası No:207 J Buca adresinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu eğitime katılım ücretsiz olup, başvuru linki ve eğitim programı aşağıda sunulmaktadır.

Eğitime Başvuru Yapmak İçin Lütfen Tıklayınız.


EĞİTİM PROGRAMI
13.30 - 13.45 TEKSMER Tanıtımı

13.45 - 15.00 Plazma Teknolojisinin Tekstil Uygulamaları
Yrd. Doç. Dr. Bengi Kutlu
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

15.00 - 15.30 Çay/Kahve Arası

15.30 - 16.45 Sol-gel Tekniğinin Tekstil Uygulamaları
Prof. Dr. Aysun Akşit
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

CENTEXBEL’i ZİYARET ETTİK

25 Kasım 2016

TEKSMER olarak yurt dışı işbirliği ziyaretlerimize devam ediyoruz. 

7 Kasım 2016 günü, merkezi Belçika’nın Gent şehrinde bulunan Belçika Tekstil Araştırma Merkezi’nde (CENTEXBEL) gerçekleşen işbirliği toplantısına TEKSMER Koordinatörü Dr. Devrim Göktaş Başer, DEÜ Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Merih Sarıışık ve DEÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tuba Alpyıldız katılmıştır. Toplantıda CENTEXBEL adına da yönetici Dr. Stijn Devaere ve Avrupa Birliği Projelerinden sorumlu Dr. Guy Buyle bulunmuştur.

TEKSMER ve CENTEXBEL’in faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından iki araştırma merkezi arasında kurulabilecek işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunularak fiziksel, kimyasal ve yanma laboratuvarları incelenmiştir. Belçikalı tekstil şirketlerinin rekabetçi konumunun desteklenmesi amacıyla 1950 yılında kurulmuş olan CENTEXBEL, 160 çalışanıyla biriktirmiş olduğu deneyim ile TEKSMER’in vizyonuna önemli katkılar sağlamıştır.

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I

10 Ekim 2016

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ve Teknik Tekstiller Araştırma & Uygulama Merkezi (TEKSMER) işbirliği ile 27 Eylül 2016 Salı günü "Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandırılan Alternatif Yöntemler: I " konulu konferans gerçekleştirildi. 

Bu kapsamda gerçekleştirilen TTSİS seminer tekrarı 20 Ekim 2016 Perşembe günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir. Söz konusu eğitime katılım ücretsiz olup, başvuru linki ve eğitim programı aşağıda sunulmaktadır.

Bilgilerinize sunulur.

Eğitime Başvuru Yapmak İçin Lütfen Aşağıdaki Linki Tıklayınız

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/TeksmerEgitim_20102016/seminer.asp