Etkinlikler

EĞİTİM // TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi

05 Aralık 2016

TEKSMER tarafından, faaliyet gösteren tüm laboratuvarların ISO/IEC 17025 Standardına göre Kalite Yönetim Sistemi kurma, uygulama, geliştirme ve akreditasyon süreçleri konusunda genel bilgilenmeleri için "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu eğitim TÜRKAK 17025 / Baş Denetçisi Güven Demirkazık’ın anlatımı ile, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında düzenlenmiştir.

Genel bilgilendirme eğitimine katılanların talebi üzerine düzenlenecek olan sertifikalı "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" 2017 Ocak ayı içerisinde düzenlenecektir. 

İlgilenenlerin eğitime katılımlarını bekliyoruz.

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı

11 Ekim 2016

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı, 5-6 Ekim 2016 tarihlerinde Avusturya’nın Dornbirn şehrinde Messe Dornbirn’de gerçekleşmiştir. Tekstil alanında disiplinlerarası araştırmalar için önemli bir platform olan SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı’nda akıllı tekstiller ve lif takviyeli kompozitler başta olmak üzere, tekstil otomasyon, tekstil polimerleri, plastikler, iplikler ve tekstil bitim işlemleri ile ilgili son gelişmeler aktarılmıştır. Saltex’e katılım ile, farklı alanlardaki araştırma disiplinlerinin bu platformda birleşmesi sağlanmış, özellikle teknik tekstiller alanındaki iletişim ağının giderek genişlemesine ve uzman firmaların da katılımı ile yeni projelerin ve çalışmaların geliştirilmesine fırsat oluşturulmuştur.

İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin destekleriyle yürütülmekte olan ‘Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi’ projesi kapsamında;Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER), SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarına katılım sağlamıştır.

Sempozyumun ilk günü, 5 Ekim’de “Akıllı Tekstiller” alanında oturumlar, 6 Ekim’de ise lif takviyeli kompozitler alanında oturumlar düzenlenmiştir.

Gerçekleştirilen 24 ayrı sunum ile dijital inovasyon, medikal alanda akıllı tekstillerin önemi, biyonik yapıların akıllı tekstillerden üretimi, karbon lif takviyeli kompozitler, termoplastik bileşenli kompozit yapılar, otomotiv sektöründe kullanılan tekstil materyallerindeki son gelişmeler gibi konularda önemli bilgiler sunulmuştur.

SALTEKS - Akıllı Tekstiller ve Lif Takviyeli Kompozitler Fuar ve Sempozyumu ile ilgili genel değerlendirme raporunun son haline  yayınlarımız kısmından ulaşabilirsiniz.

Türkiye İnovasyon Haftası 2016 İzmir'den başladı !

17 Mart 2016

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası İzmir'de başladı. Arçelik, Türk Ekonomi Bankası ve Türk Hava Yolları'nın sponsorluğunda, İzmir Kalkınma Ajansı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile de gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası, gençleri, sanatçıları, iş dünyası ve akademisyenleri bir araya getirdi. Yerli ve yabancı inovatif çalışmalarıyla öne çıkan 44 konuşmacının başarılarını anlatıldığı etkinlikte, TİM ve TEB Girişim Evleri'nin önemli projeleri ile Marker Hareketi'nin uygulamaları da ilk kez İzmir'de sergilendi.

KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri

11 Ocak 2016

11.01.2016 Pazartesi günü Ege İhracatçı Birlikleri konferans salonunda KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilecektir. Güncel KOSGEB destek programları hakkında ayrıntılı bilgilendirme KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü Müdürü Dr. Özgür Armaneri’nin sunumlarıyla gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seminer, konuyla ilgili tüm katılımcılara açıktır.

 Kayıt için ;

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/KOSGEB_Destekleri_11012016/seminer.asp

 

Haberler

EĞİTİM // TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyon Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

10 Mart 2017

TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyon Kalite Yönetim Sistemi Metod Validasyonu / Ölçüm Belirsizliği Eğitimi TÜRKAK 17025 / Baş Denetçisi Güven Demirkazık’ın anlatımı ile 10 Mart 2017 tarihinde 09:30 – 17:00 saatleri arasında, gerçekleştirilmiştir. Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü (Buca-İzmir) No:207J DESUM Binası’nda düzenlenmiştir.

EĞİTİM // Proje Yönetimi Eğitimi

16 Şubat 2017

TEKSMER tarafından, araştırma - geliştirme faaliyetleri yürütmek ve bu faaliyetleri projelendirerek fon desteği sağlamak isteyen firmalar ve akademisyenler için “Proje Yönetimi Eğitimi” düzenlenmiştir.

Söz konusu eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Doç. Dr. Aşkın Özdağoğlu’nun anlatımı ile 16 Şubat 2017 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi

03 Şubat 2017

Teksmer Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü DESUM Binası'nda “Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler II Eğitimi” düzenlenmiştir.

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi

24 Ocak 2017

Teksmer Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında 18.01.2017 tarihinde TTSİS - Türkiye Teksti Sanayi İşverenler Sendikası Kurumu’nda  “Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler II Eğitimi” düzenlenmiştir. TTSİS üyesi tüm firmalara gönderilen davet sonucunda, kurum eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Bu doğrultuda, Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, TEKSMER’in Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü DESUM Binası No:207 J Buca adresinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu eğitime katılım ücretsiz olup, başvuru linki ve eğitim programı aşağıda sunulmaktadır.

Eğitime Başvuru Yapmak İçin Lütfen Tıklayınız.


EĞİTİM PROGRAMI
13.30 - 13.45 TEKSMER Tanıtımı

13.45 - 15.00 Plazma Teknolojisinin Tekstil Uygulamaları
Yrd. Doç. Dr. Bengi Kutlu
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü

15.00 - 15.30 Çay/Kahve Arası

15.30 - 16.45 Sol-gel Tekniğinin Tekstil Uygulamaları
Prof. Dr. Aysun Akşit
Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü