Etkinlikler

KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri

11 Ocak 2016

11.01.2016 Pazartesi günü Ege İhracatçı Birlikleri konferans salonunda KOSGEB Destek Programları Bilgilendirme Semineri gerçekleştirilecektir. Güncel KOSGEB destek programları hakkında ayrıntılı bilgilendirme KOSGEB İzmir Kuzey Müdürlüğü Müdürü Dr. Özgür Armaneri’nin sunumlarıyla gerçekleştirilecektir.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek seminer, konuyla ilgili tüm katılımcılara açıktır.

 Kayıt için ;

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/KOSGEB_Destekleri_11012016/seminer.asp

 

KOSGEB "AR-GE, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI" BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

25 Aralık 2015

TEKSMER'in kuruluş amacı olan Türkiye'nin geleneksel tekstilden teknik tekstiller alanına geçmesinde, Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi ve üniversite- sanayi işbirliği ile araştırma projelerinin geliştirilmesini sağlamak birinci önceliktir. Bu hedef doğrultusunda gerekli olan nitelikli insan kaynağını oluşturmak üzere, tekstil değer zincirinin tümünde bilgi ve teknoloji üretilmesine katkı sağlayacak eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir.

TEKSMER'in organizasyonunda 17 Aralık 2015 tarihinde Ege İhracatçılar Birliği(EİB) Hizmet binasında gerçekleştirilen "Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı" bilgilendirme toplantısında, İzmir KOSGEB Kuzey Müdürlüğü Müdürü Sayın Dr. Özgür Armaneri, "Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama destek programı"na kimlerin başvurabileceği, başvuru süreci, destek oranları ve şartları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Üniversiteden akademisyenlerin de bulunduğu toplantıya çoğunlukla tekstil, deri ve konfeksiyon firmalarından katılım gerçekleşti. Firmaların KOSGEB destekleri alması noktasında göz önünde bulundurması gereken diğer programlardan da kısaca bahsedildiği toplantının devamı niteliğinde 11 Ocak 2016 tarihinde EİB'de KOSGEB Destek Programlarının tamamı hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. 

TEKSMER Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi Açılış Töreni

09 Ekim 2015

TEKSMER Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi lansmanı 6. Teknik Tekstiller Kongresinin ilk günü olan 14 Ekim 2015 Çarşamba günü 10:30-12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Açılış programına aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.ittc2015.com/tr/program

6. Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi

08 Ekim 2015

Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği tarafından 2002 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi 14-16 EKim 2015 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek. Kongrede teknik tekstiller alanında ulusal ve uluslararası bir çok uzman, akademisyen, üretici ve tüketici bir araya gelecek. Etkinlik İzmir Wyndham Otel'de gerçekleşecek olup, internet üzerinden online kayıt yapılabilecek. Organizasyon süresince akşamları da kokteyl, gala yemeği ve sosyal programlar ile ziyaretçiler arasında iletişim ağları kurulmasına destek verilecek.

6. Uluslarası Teknik Tekstiller Kongresi'nin web sitesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.ittc2015.com/tr/

Haberler

EGSD’den Teknik Tekstil Atağı

29 Mart 2017

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) 11. Dönem Yönetim Kurulu Teknik Tekstiller Komitesi, İZKA desteği ile Ege İhracatçı Birlikleri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ortaklığı’nda kurulmuş olan Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi'miz (TEKSMER) ziyaret etti.

Haberin devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://cdn-35007.cdn.habersistem.biz/DYGfuXiPOnClnTjfvhHhmKJXROSHIfJnpugYUJErWGsrdWQokuTqnsklqcTHbMhA.pdf

 

EĞİTİM // TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyon Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

10 Mart 2017

TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyon Kalite Yönetim Sistemi Metod Validasyonu / Ölçüm Belirsizliği Eğitimi TÜRKAK 17025 / Baş Denetçisi Güven Demirkazık’ın anlatımı ile 10 Mart 2017 tarihinde 09:30 – 17:00 saatleri arasında, gerçekleştirilmiştir. Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü (Buca-İzmir) No:207J DESUM Binası’nda düzenlenmiştir.

EĞİTİM // Proje Yönetimi Eğitimi

16 Şubat 2017

TEKSMER tarafından, araştırma - geliştirme faaliyetleri yürütmek ve bu faaliyetleri projelendirerek fon desteği sağlamak isteyen firmalar ve akademisyenler için “Proje Yönetimi Eğitimi” düzenlenmiştir.

Söz konusu eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Doç. Dr. Aşkın Özdağoğlu’nun anlatımı ile 16 Şubat 2017 Perşembe günü gerçekleştirilmiştir.

EĞİTİM // Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler - 2 Eğitimi

03 Şubat 2017

Teksmer Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi kapsamında 1 Şubat 2017 Çarşamba günü 13:30 - 16:45 saatleri arasında, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü DESUM Binası'nda “Tekstil Materyallerine Fonksiyonel Özellik Kazandıran Alternatif Yöntemler II Eğitimi” düzenlenmiştir.