Etkinlikler

Akar Tekstil A.Ş. - TÜBİTAK 1501 Proje Yazma Eğitimi

18 Eylül 2017

İzmir'de Çiğli A.O.S.B.'de bulunan Akar Tekstil Firması'nda; Ar-Ge Merkezi çalışanları için 'Proje Yazma Eğitimi' gerçekleştirildi.

 

EĞİTİM // TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi

05 Aralık 2016

TEKSMER tarafından, faaliyet gösteren tüm laboratuvarların ISO/IEC 17025 Standardına göre Kalite Yönetim Sistemi kurma, uygulama, geliştirme ve akreditasyon süreçleri konusunda genel bilgilenmeleri için "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu eğitim TÜRKAK 17025 / Baş Denetçisi Güven Demirkazık’ın anlatımı ile, Ege İhracatçı Birlikleri Hizmet Binasında düzenlenmiştir.

Genel bilgilendirme eğitimine katılanların talebi üzerine düzenlenecek olan sertifikalı "TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları Akreditasyon Eğitimi" 2017 Ocak ayı içerisinde düzenlenecektir. 

İlgilenenlerin eğitime katılımlarını bekliyoruz.

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı

11 Ekim 2016

SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı, 5-6 Ekim 2016 tarihlerinde Avusturya’nın Dornbirn şehrinde Messe Dornbirn’de gerçekleşmiştir. Tekstil alanında disiplinlerarası araştırmalar için önemli bir platform olan SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarı’nda akıllı tekstiller ve lif takviyeli kompozitler başta olmak üzere, tekstil otomasyon, tekstil polimerleri, plastikler, iplikler ve tekstil bitim işlemleri ile ilgili son gelişmeler aktarılmıştır. Saltex’e katılım ile, farklı alanlardaki araştırma disiplinlerinin bu platformda birleşmesi sağlanmış, özellikle teknik tekstiller alanındaki iletişim ağının giderek genişlemesine ve uzman firmaların da katılımı ile yeni projelerin ve çalışmaların geliştirilmesine fırsat oluşturulmuştur.

İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin destekleriyle yürütülmekte olan ‘Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi’ projesi kapsamında;Teknik Tekstiller Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKSMER), SALTEX Akıllı Tekstiller ve Kompozit Malzemeler Sempozyum ve Fuarına katılım sağlamıştır.

Sempozyumun ilk günü, 5 Ekim’de “Akıllı Tekstiller” alanında oturumlar, 6 Ekim’de ise lif takviyeli kompozitler alanında oturumlar düzenlenmiştir.

Gerçekleştirilen 24 ayrı sunum ile dijital inovasyon, medikal alanda akıllı tekstillerin önemi, biyonik yapıların akıllı tekstillerden üretimi, karbon lif takviyeli kompozitler, termoplastik bileşenli kompozit yapılar, otomotiv sektöründe kullanılan tekstil materyallerindeki son gelişmeler gibi konularda önemli bilgiler sunulmuştur.

SALTEKS - Akıllı Tekstiller ve Lif Takviyeli Kompozitler Fuar ve Sempozyumu ile ilgili genel değerlendirme raporunun son haline  yayınlarımız kısmından ulaşabilirsiniz.

Türkiye İnovasyon Haftası 2016 İzmir'den başladı !

17 Mart 2016

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası İzmir'de başladı. Arçelik, Türk Ekonomi Bankası ve Türk Hava Yolları'nın sponsorluğunda, İzmir Kalkınma Ajansı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları ile de gerçekleşen Türkiye İnovasyon Haftası, gençleri, sanatçıları, iş dünyası ve akademisyenleri bir araya getirdi. Yerli ve yabancı inovatif çalışmalarıyla öne çıkan 44 konuşmacının başarılarını anlatıldığı etkinlikte, TİM ve TEB Girişim Evleri'nin önemli projeleri ile Marker Hareketi'nin uygulamaları da ilk kez İzmir'de sergilendi.

Haberler

GEMTEX'İ ZİYARET ETTİK

07 Haziran 2017

28 Nisan 2017 tarihinde GEMTEX’İ ZİYARET ETTİK

TEKSMER olarak yurt dışı işbirliği ziyaretlerimize devam ediyoruz.

1992 yılında Fransa’nın Roubaix kentinde bulunan ENSAIT üniversitesi içinde kurulmuş olan GEMTEX araştırma-geliştirme merkezinde gerçekleştirdiğimiz işbirliği toplantısına TEKSMER Koordinatörü Dr. Devrim Göktaş Başer, Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Tuba Alpyıldız ve Doç. Dr. Vildan Sülar katılmıştır. Toplantıda ENSAİT Üniversitesi ve GEMTEX laboratuarlarını temsilen Profesör Vladan Koncar ve Profesör Ludovic Koehl bulunmuştur.

TEKSMER ve GEMTEX’in faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından iki araştırma merkezi arasında kurulabilecek işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunularak fiziksel, kimyasal, dokuma, örme ve lif çekim laboratuvarları incelenmiştir. 25 yıllık bir tekstil araştırma-geliştirme laboratuarı olan GEMTEX, aralarında yaklaşık 40 doktora öğrencisinin de olduğu 77 çalışanıyla hizmet vermektedir. Her yıl ortalama 10-12 doktora öğrencisini ve 120 yüksek lisans öğrencisini mezun edebilmenin deneyimiyle ile TEKSMER’in vizyonuna önemli katkılar sağlamıştır.

CITEVE’Yİ ZİYARET ETTİK

19 Nisan 2017

TEKSMER olarak yurt dışı işbirliği ziyaretlerimize devam ediyoruz.

12 Nisan 2017 Çarşamba günü, Portekiz’de Vila Nova de Famalicao’da bulunan Portekiz Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü Teknoloji Merkezi; CITEVE’de gerçekleşen işbirliği toplantısına TEKSMER Proje Uzmanı Simla Şahin, DEÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ümit Halis Erdoğan ve Yrd. Doç. Dr. Bengi Kutlu katılmıştır. Toplantıda CITEVE adına Genel Müdür Braz Costa, Fonksiyonel ve Teknik Giysiler alanında çalışan Gilda Santos ve İnsan Kaynakları Yöneticisi Cristina Castro bulunmuştur.
TEKSMER ve CITEVE’nin faaliyetleri hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından iki araştırma merkezi arasında kurulabilecek işbirlikleri üzerine fikir alışverişinde bulunulmuştur. Portekiz’de tekstil firmalarının rekabetçi konumunun desteklenmesi amacıyla 1989 yılında kurulmuş olan CITEVE, biriktirmiş olduğu deneyim ile TEKSMER’in vizyonuna önemli katkılar sağlamıştır.

EĞİTİM // Teksmer İnovasyon Yönetimi Eğitimi

13 Nisan 2017

TEKSMER tarafından 13 Nisan 2017 Perşembe günü Ege İhracatçı Birlikleri Binası’nda, inovatif araştırma - geliştirme faaliyetleri yürütmek isteyen firmalar ve akademisyenler için “İnovasyon Yönetimi Eğitimi” düzenlenmiştir.

Eğitimle ilgili fotoğraflara görsellerden ulaşabilirsiniz.

 

İnovasyon Yönetimi Eğitimi

05 Nisan 2017

TEKSMER tarafından; inovatif araştırma - geliştirme faaliyetleri yürütmek isteyen firmalar ve akademisyenler için “İnovasyon Yönetimi Eğitimi” düzenlenecektir.

13 Nisan 2017 Perşembe günü Ege İhracatçı Birlikleri Binası’nda düzenlenecek, aşağıda detayları iletilen programa katılım sınırlı olup, kayıtlar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla alınmaktadır.

Eğitim katılım ücreti kişi başına 150 TL, TEKSMER üyesi firmaların katılımcıları için 100 TL, akademisyenler için 75 TL’dir. Eğitim bedeline; seminer organizasyonu ile ilgili genel giderler, ara ikram ve öğle yemeği dahildir. Eğitim ücretinin 11 Nisan 2017 Salı günü saat 17:00’ye kadar aşağıda ayrıntıları yazılı hesaba, “TEKSMER İnovasyon Yönetimi Eğitimi” notu ile firma ve katılımcı adı belirtilerek yatırılması gerekmektedir. 

Kayıt için aşağıdaki linke tıklayınız;

http://www.egeliihracatcilar.com/anketler/seminer/TeksmerEgitim_13042017/seminer.asp

ETKİNLİK PROGRAMI
09:30 – 10:30 Yaratıcılık, Inovasyon
10:30 – 10:45 Kahve Arası
10:45 – 12:00 İnovasyon Çeşitleri, Kalite Fonksiyon Göçerimi (KFG) Metodolojisi
12:00 – 13:00 Öğle Yemeği
13:00 – 14:30 Kalite Fonksiyon Göçerimi (KFG) Çalıştayı
14:30 – 14:45 Kahve Arası
14:45 – 16:30 Kalite Fonksiyon Göçerimi (KFG) Çalıştayı

BANKA HESAP BİLGİLERİ
T.VAKIFLAR BANKASI / İZMİR ŞUBESİ / ŞUBE KODU: 004
Hesap No: 00158007286377569 (TL Hesabı)
IBAN No:TR64 0001 5001 5800 7286 3775 69 (TL Hesabı)